btp

Yalova AdBlue İptali

Adblue sistemi yeni nesil binek araçlarda ve ticari araçlarda emisyon değerlerini düşürmek için kullanılan sistemdir. Arızalanması durumunda parça fiyatlarının çok yüksek olması sebebiyle iptal yöntemi tercih edilmektedir. Yazılımsal olarak iptal edilen Adblue sistemi muayenede sorun yaratmamaktadır. Yalova Adblue iptali işlemini Bi Turbo Performance garajımızda gerçekleştirmekteyiz. Bu sayfada AdBlue hakkında ayrıntılı bilgi verilmiştir. Yazılımsal olarak iptal ettirmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yalova Adblue İptali  - BTPerformance Garage
Yalova Adblue İptali – Btperformance Garage

AdBlue Nedir?

AdBlue motordan çıkan zararlı ve zehirli azotoksit, karbonmonooksit ve hidrokarbonları kimyasal tepkimeyle zararsız azot, karbondioksit ve su buharına dönüştüren %32,5 üre solisyonu maddedir. Bir çok marka kamyon ve otobüs üreticilerinin AdBlue gerektiren modelleri bulunmaktadır. AdBlue bu zamana kadar sadece ticari araçlar için kullanılmıştır. Kamyon ve tırların Euro5 normuna ulaşabilmesi amacıyla kullanılmaktaydı. Bu sebeple AdBlue kullanımı her geçen gün zorunlu bir artış gösterse de oluşan maliyetler cep yakmaktadır. AdBlue kullanımı için ticari araçlara(kamyon, otobüs vs.) ek tanklar konulmuştur. Ticari araçlarda yaklaşık olarak 100 km’ de 1,4 litre Adblue harcanmaktadır. Adblue yakıtı tükendiğinde sistem arıza lambası yakar, aracın verimi düşer veya çalışmaz. Günümüzde yeni nesil araçlarda da kullanılmaya başlayan Adblue sistemi arızalanması durumunda pahalıya mal olmaktadır. İptalinin tercih edilmesinin sebebi ise onarım fiyatlarının çok yüksek olmasıdır.

AdBlue İptali Nedir veya Nasıl Yapılır?

Adblue sistemi iptal ettirme yöntemleri arasında OBD soketine emülatör takılması veya motor kontrol ünitesi içerisindeki yazılımın değiştirilmesi ile yapılmaktadır. Sistemin arıza vermesi durumunda tamirat masraflarının çok olması veya adblue katkısının maliyetinin uzun yolda fazla olması nedeniyle tercih edilen adblue iptali Yalova Adblue iptali başlığı altında da bahsettiğimiz gibi Btperformance garajımızda yapmaktayız.

İptal için OBD soketine sürekli bağlı olarak bir cihazın bulunmasını istemiyorsanız yazılımsal olarak iptal etme yöntemine başvurabilirsiniz. Yazılımın değiştirilmesi ile adblue problemlerinizden kurtulmanızı sağlamaktayız.

Yalova AdBlue İptali Süresi veya Maliyeti Nedir?

Yalova adblue iptali fiyatı ortalama olarak fiyat listesi sayfasında paylaşılmıştır. Araca göre fiyatı değişmektedir. Bu nedenle net fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İşlem süresi yaklaşık 3 saattir. Bu süre veya fiyat araç marka ve modeline göre değişiklik göstermektedir.

AdBlue İptali Zararlı mı?

Adblue iptalinin motorunuza herhangi bir zararı bulunmamaktadır. İptal işleminden sonra adblue katkısını kullanmanıza gerek olmayacak ve yazılımsal olarak güncellenen motor kontrol ünitesi sayesinde performansta düşme olmayacaktır.

Bu ve buna benzer konular hakkında ayrıntılı bilgileri garajımızı ziyaret ederek edinebilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfası üzerinden de bize ulaşabilirsiniz.

Tarafımızca gerçekleştirilen diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için burayı tıklayabilirsiniz.

Sayfa içerisinde geçen teknik terimler hakkında ayrıntılı bilgi almak için tarafımızca hazırlanan aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. 
– Motor Kontrol Ünitesi ECU

Tartışmaya Katılın

Whatsapp'ı aç
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz?