Hatay Adblue iptali işlemini Antakya’da BTPerformance-Teknik Oto garajımızda gerçekleştirmekteyiz. Adblue iptali bazı durumlarda gerekebilmekte ve farklı iptal yöntemleri bulunmaktadır. Bu sayfada AdBlue hakkında ayrıntılı bilgi verilecektir. Yazılımsal olarak iptal ettirmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yalova Adblue İptali  - BTPerformance Garage
Hatay Adblue İptali – BTPerformance Teknik Oto Garage

AdBlue Nedir?

AdBlue motordan çıkan zararlı ve zehirli azotoksit, karbonmonooksit ve hidrokarbonları kimyasal tepkimeyle zararsız azot, karbondioksit ve su buharına dönüştüren %32, 5 üre solisyonu maddedir. Bir çok marka kamyon ve otobüs üreticilerinin AdBlue gerektiren modelleri (Euro4, Euro5 ve Euro6) bulunmaktadır. AdBlue sadece ticari araçlar için değil artık yeni üretilen bir çok otomobillerde kulanılmaya başlamıştır. Bu sebeple AdBlue kullanımı her geçen gün zorunlu bir artış gösterse de oluşan maliyetler cep yakmaktadır. AdBlue kullanımı için ticari araçlara(kamyon, otobüs vs.) ek tanklar konulmuştur. Ticari araçlarda yaklaşık olarak 100 km’ de 1,4 litre Adblue harcanmaktadır. Adblue yakıtı tükendiğinde sistem arızalanır ve aracın verimi düşer.

AdBlue İptali Nedir ve Nasıl Yapılır?

Adblue sistemi iptal ettirme yöntemleri arasında OBD soketine emülatör takılması veya motor kontrol ünitesi içerisindeki yazılımın değiştirilmesi ile yapılmaktadır. Sistemin arıza vermesi durumunda tamirat masraflarının çok olması veya adblue katkısının maliyetinin uzun yolda fazla olması nedeniyle tercih edilen adblue iptali Hatay Adblue iptali başlığı altında da bahsettiğimiz gibi BTPerformance-Teknk Oto garajımızda yapmaktayız.

İptal için OBD soketine sürekli bağlı olarak bir cihazın bulunmasını istemiyorsanız yazılımsal olarak iptal etme yöntemine başvurabilirsiniz. Yazılımın değiştirilmesi ile adblue problemlerinizden kurtulmanızı sağlamaktayız.

Hatay AdBlue İptali Süresi ve Maliyeti Nedir?

Hatay adblue iptali fiyatı ortalama olarak fiyat listesi sayfasında paylaşılmıştır. Araca göre fiyatı değişmektedir. Bu nedenle net fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İşlem süresi yaklaşık 3 saattir. Bu süre ve fiyat araç marka ve modeline göre değişiklik göstermektedir.

Hatay AdBlue İptali Zararlı mı?

Adblue iptalinin motorunuza herhangi bir zararı bulunmamaktadır. İptal işleminden sonra adblue katkısını kullanmanıza gerek olmadığı ve yazılımsal olarak güncellenen motor kontrol ünitesi sayesinde performansta düşme olmayacaktır.

Bu ve buna benzer konular hakkında ayrıntılı bilgileri garajımızı ziyaret ederek edinebilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfası üzerinden de bize ulaşabilirsiniz.

Tarafımızca gerçekleştirilen diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için burayı tıklayabilirsiniz.

BTP Teknik Oto ChipTuning Bölümünde;
Chip Tuning / ECU Tuning
DPF İptali
EGR İptali
– Arıza DTC Silme

Gizli Özellik Açma (BMW, Audi, Volkswagen, Seat, Skoda)

BTP Teknik Oto Garage Bölümünde;
BMW Elektrik Elektronik Arıza Tespiti ve Onarımı
– Range Rover Elektronik Arıza Tespiti ve Onarımı
– Mercedes Elektronik Arıza Tespiti ve Onarımı
– Porsche Elektronik Arıza Tespiti ve Onarımı

Sayfa içerisinde geçen teknik terimler hakkında ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz. 
– Motor Kontrol Ünitesi ECU