VW

Golf 7 Gizli Özellik Açma 12-19

Volkswagen firması, Golf 7 veya diğer ismi ile Golf mk7 modelini 2012 yılında üretmeye başladı. Golf 6 üretimini sonlandırarak üretilmeye başlanan yeni kasa Golf, yedinci jenerasyon Golf olarak yollara çıktı. MQB platformunda üretilen Golf 7 2016 yılında makyajlanarak halk dilinde Golf 7.5 resmiyette ise Yeni Golf olarak anılmaya başlandı. 2019 Kasım ayında ise Golf 8 üretimine başlanması sebebiyle 2020 yılının ortalarında üretimine son verildi. MQB platformuna ait olan diğer araçlardaki gibi açılan özelliklerin kalitesi ve sayısının çok olması Golf 7’lerde de gizli özellik açma işlemini çok popüler hale getirdi. Bu sayfada Golf 7 gizli özellik açma hakkında ayrıntılı bilgi verilecektir. Aşağıda bahsedilen bütün Golf 7 gizli özellikler mekanik bir işlem veya parça montajı gerektirmeden sadece yazılımsal olarak açılabilen özelliklerdir. Aslında gizli özellik yerine kapalı özellik diyebiliriz. Aracınızın alt yapısı bu özelliklere uygun olmasına rağmen fabrika tarafından aktif edilmemiştir.

Volkswagen Golf 7 Gizli Özellik Açma
Yalova Volkswagen Golf 7 Gizli Özellik Açma

*Diğer volkswagen araçların özelliklerini incelemek için Yalova Volkswagen Gizli Özellik Açma sayfasına bakabilirsiniz. Arteon 3H, Golf 8, Golf 6, Golf 5, Passat B8, Passat B7, Polo 6C, Polo 6R, Tiguan II AD, Tiguan 5N, Beetle 5C, Caddy 2K

Volkswagen Golf 7 Gizli Özellikleri

Golf 7 gizli özellik açma kısmını 3 başlık altında toplayabiliriz. Bu özelliklerin tümü Golf 7.5 araçlarda da açılan özelliklerdir. Bu nedenle Tüm bu sayfaya Golf 7.5 Gizli özellikleri de diyebiliriz.

I – Konfor için Golf 7 Gizli Özellikler

Geri Viteste Sağ Ayna İndirme: Geri vitese taktığınızda sağ aynanın kaldırımı göstermesine ve rahat bir parkın sağlanmasına yarayan bu özelliği açabiliriz. İstediğiniz zaman tek tuş ile kapatabilirsiniz.

Coming Home/Leaving Home: Aracı gece parkettiğinizde ayarlı süre kadar yolunuzu aydınlatmak için farlar veya sisler (istenildiği gibi ayarlanabilir) aktif vaziyette kalmaktadır.

ESC Sport Mode: ESC Sport mode sayesinde ASR kapanırr ve ESP spor moda geçer. Araç ekranına ASR off özelliği sekmesi altına ESC Sport Sekmesi de eklenecektir.

Lane Assist – Şerit Takip Yardımcısı: Dikiz aynasında bulunan ön kamera, araç seyir halinde iken yolu taramaktadır. Şerit eğer her iki taraflı çizgilere sahip ise aracı bu iki çizgi arasında tutmak için ufak dokunuşlar yapar. Bu sistem sürücüyü engellemez ve sürücü istediği zaman şerit değiştirir. Ön kamerası olan araçlarda bu sistemi aktif edebiliriz.

Kumandadan Ayna Katlama: Çoğu modelde aynalar içeriden tuş yardımı ile kapatılabilmekte fakat kumandadan aktivasyonu yapılmamış durumdadır. Kumandadan ayna katlama özelliğini aktif edebiliyoruz.

Kemer İkaz Sesi ve Görselini Kapatma: Her ne kadar emniyet kemeri takmak hayati önem taşısa da mahalle aralarında veya kısa mesafede düşük hızlı kullanımlarda kemer ikaz sesi sinir bozucu olabiliyor. Kemer ikaz sesini kapatabiliyoruz.

Start Stop Özelliğinin Kapatılması: Araç içerisinden bu işlemi yapabiliyorsunuz fakat her seferinde tekrar aktif olmaktadır. Bu durumdan sıkılanlar ve start stop özelliğini tamamen kapatmak isteyenler için bu özelliği kapatıyoruz.

Panoromik Tavan Konfor Açıklığı: Kumandadan tek tuşla açılan panoromik tavanın ne kadar açılacağını ayarlayabiliriz.

II – Görsellik için Golf 7 Gizli Özellikler

Amerikan Park: Sinyal lambalarının sürekli yanması sağlanarak araca görsellik katabiliriz.

Klima Otomatik Modda İken Fan Hızı: Klima otomatik modda iken fanın hangi kademede çalıştığını görmek isteyenler için bu özelliği açabiliriz.

Gündüz Farlarının Araç Menüsüne Entegresi: Bu özelliğin aktivasyonu ile birlikte gündüz farlarını araç menüsü üzerinden istediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz.

Gösterge Paneline Eklenebilecek Olan Menüler:
-Ek alınması gereken yakıt miktarı litre olarak
-Yağ sıcaklık göstergesi
-Arka plana karbon görünüm kazandırma

Yakıt Tüketimi Kalibrasyonu: Araç ekranındaki tüketim miktarı ile sizin hesabınız eşleşmiyorsa bunun kalibrasyonunu yapabiliriz.

Fren Basıldığında Tüm Stopların Yanması: Normal şartlar altında frene basıldığında sadece fren lambaları yanmaktadır. Bu özelliğin aktif edilmesi durumunda bütün stop lambaları yanacaktır. Böylelikle arkadan gelen sürücüler hem daha dikkatli olacak hemde görsel olarak daha iyi duracaktır.

III – Güvenlik için Golf 7 Gizli Özellikler

Alarm Kodlaması: Hırsızlık alarmı olmayan araçlarda alarm kodlaması yapabiliyoruz. Bu sayede cam kırılıp kapı içeriden açılırsa alarm çalmaya başlayacaktır.

DWA Onay Sesi: Kapıların kilitlenmesinde veya kilidin açılması sırasında korna ile sesli onay vermesi özelliğinin aktivasyonunu yapabiliriz. Bu özellik sayesinde kapıların kilitlendiğini veya açıldığını sesli uyarı ile tasdik etmiş olursunuz.

Auto Rain Closing: Yağmur yağdığı zaman camlar ve panoromik tavan otomatik kapanmasını aktif edebiliriz.

Otoban Konfor Sinyali Sayısını 5’e Çıkarma: Otoban konfor sinyali şerit değiştirme sırasında bize yardımcı olan sinyal sistemidir. Sinyal kolunu tam sağ veya sola dayandırmadan dokunarak aktif ettiğinizde 3 kere sinyal verir ve otomatik kapanır. 3 sinyal süresi şerit değiştirme süresine yetmediği için bu sayıyı 4’e veya 5’e çıkartıyoruz.

Far Yıkama Süresi: Far yıkama gecikme süresini veya aralığını ayarlayabiliyoruz.

Far Sensörü Hassasiyeti: Far sensörü ortam ışığının azaldığı zamanlarda farların otomatik olarak devreye girmesini sağlar. Tünele girdiğinizde eğer farların geç açılmasından rahatsızsanız hassasiyetini ayarlayabiliriz.

Fren Diski Temizleme Özelliği: Yağmurlu havalarda fren diski kurutma yoğunluğunu ayarlayabiliriz. Yağmurlu havalarda fren diskleriniz gıcırdıyorsa kurutma özelliği azaltılabilir veya fren disklerinin kırılmasını ve çizilmesini önlemek için bu özellik tamamen kapatılabilir.

Volkswagen Golf Mk7 Gizli Özellik Açma
Volkswagen Golf 7 Gizli Özellik Açma

Volkswagen Golf 7 Gizli Özellik Açma – Kişiselleştirilebilir Özellikler

VW Golf 7 araçlarda daha bir çok özellik kişiselleştirilebilmektedir. Örneğin;
-Arka Park veya Fren Lambalarının Sinyal ile beraber yanması veya sinyal ile çakarlı yanması
-Arka sinyal lambalarının amerikan park olarak sürekli yanması
-Geri vites lambasının parlaklığının ayarlanması,
-Geri viteste arka sis veya ön sislerin aktif olması
-Sis farlarının gündüz farı olarak kullanılması,
-Ani frende 4’lü flaşörlerin çalışması,
-Park-Assist aktivasyon sesini kapatma,
-Arka cam rezistans çalışma süresinin ayarlanması,
-Kaput açılınca çalışan sileceklerin durması,
-Bagaj kapağı lambasını fren lambası olarak kullanma,
-Dış aynalar katlandığında altındaki led lambaların yanmaya devam etmesi
gibi kişiselleştirilebilir özellikler aktif edilebilir ve ayarlanabilir.

Gizli özellik açma işlemini aracın paketi ne olursa olsun yapıyoruz. Golf 7 Trendline, Comfortline veya Highline araçlarda pakete özel açılabilecek özellik listesi oluşturulmamıştır. Özellikler geneldir.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın. İletişim sayfasından bize ulaşın ve hemen randevunuzu alın.

Golf 7 Gizli Özellik Açma İşleminin Zararı Var mı?

Gizli özellik açma işlemi bilgisayar ile yapılmakta ve tornavida dahi kullanılmamaktadır. Bu nedenle aracınıza zarar vermeyeceği gibi garantisini de bozmayacaktır. Bu nedenle gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz. Eğer bir Golf 7 sahibi iseniz ve özelliklerini açtırmadı iseniz o araca Golf 7 dememelisiniz.

Gizli Özellik Hakkında Firma Politikamız

Btperformance olarak araca özel açılan gizli özelliklerin tespitini ücretsiz olarak yapıyoruz. Dilediğiniz özellikleri seçmenize yardımcı oluyoruz. Memnun kalmadığınız özellik olması durumunda ücretsiz olarak kapatıyoruz. Mobil servisimiz mevcuttur. Mobil servis için gerekli şartlar fiyat listesi sayfasında anlatılmıştır. VAGCOM ve Vagcan Pro kablosu olan firmalar için uzak bağlantı ile gizli özellik açma işlemi yapıyoruz. Tek yapmanız gereken iletişim sayfası üzerinden veya sosyal medya hesaplarından bize ulaşmak.

Yaptığımız diğer uygulamalar ise;

Chip Tuning (%30 Güç artışı ve %10 Yakıt Ekonomisi)
DPF, EGR veya Adblue İptalleri
-Arıza DTC Silme
-Hız veya Devir Limiti İptali

Gizli Özellik Açma (BMW, Audi, Volkswagen, Seat, Skoda, Renault veya Dacia)
-Arıza Tespiti, Yedek Parça Adaptasyonu ve Kodlama
BMW Elektronik Arıza Tespit ve Onarımı

Gizli özellik dışında yaptığımız işler hakkında bilgi almak için hizmetlerimiz sayfasını ziyaret edebilir veya ana sayfaya dönmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Kaynak: Carstechnic.com kurucusu olarak Btperformance

Tartışmaya Katılın

Whatsapp'ı aç
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz?